Články, ktoré uverejnil Prometeus

Spoločnosť

Úvahy — napísal Prometeus

Spoločnosť

Tak krehká, tak manipulovateľná. Chobotnica globálnych inštitúcií sa rozrastá o ďalšie a ďalšie chápadlá. Poza chrbát človeka hltá celé sústa, zatiaľ čo človeku predhodí len omrvinky jeho vlastného života a on ich šetrne pojedá zo strachu, že neprežije. Ako sa človek zachová, keď sa obzrie za seba a uvidí obludu?

Čítaj ďalej

Pomyselné poznanie

Sebapremena — napísal Prometeus

Pomyselné poznanie

Už mám dosť materializmu, chamtivosti a násilia. Je načase bojovať! A sľubujem, že do toho boja vložím všetku svoju lásku a celé moje srdce. Pretože práve láska je podľa môjho názoru pravá cesta k lepšiemu zajtrajšku a možno dokonca i jediná. Preto ťa prosím, skús prijať čo sa ti snažím odovzdať. Verím, že ťa to zaujíma ak so mnou zdieľaš názor, že je pravá chvíľa posunúť sa ďalej.

Čítaj ďalej

Zlatý vek

Sebapremena — napísal Prometeus

Zlatý vek - šťastní ľudia

V dnešnom svete existuje veľa postojov k udalostiam, ktoré sa dejú okolo nás. Niektoré sú násilnejšie, iné zase menej. Všetky však podliehajú prirodzenému vývoju Zeme. Dalo by sa to prirovnať k určitým fázam poznania alebo sebarozvoja. Hneď na úvod chcem zdôrazniť, že všetky popisované postoje sú ponímané extrémne.

Čítaj ďalej

TOPlist