Jan Tichý: Iracionalita

Citáty — napísal Pozorovateľ

Jan Tichý

Niekedy nie je treba písať siahodlhý text, aby sa myšlienka zhmotnila a nabrala na význame. A tiež je niekedy lepšie zostať ticho a počúvať ostatných, ktorí majú čo povedať. Postupne budeme uverejnovať zaujímavé citáty známych aj menej známych osobností z rôznych spoločenských oblastí.

K uverejneným citátom pristupuj, prosím, s otvorenou mysľou a určite sa k nim nezabudni vyjadriť v diskusii. Prvý z citátov je od Jana Tichého, experta na web a SEO.

Nejde len o nedostatok súdnosti a racionality, ide o obecnejší spoločenský problém. Ľudia o sebe nepochybujú. Nepochybujú o svojich názoroch, nepripúštajú reálnu možnosť, že by pravda mohla byť aj inde, neskúmajú alternatívne možnosti a ani ich nepripúštajú. Popperova britva, princíp testovateľnosti a falzifikovateľnosti, by sa mala vyučovať od škôlky.

Mimochodom, na vedeckej metóde sa mi páči práve to, že na rozdiel od viery neustále pochybuje. Necháva stále otvorenú a overiteľnú možnosť, že sa mýli. Nikdy nepovie homeopatiká nefungujú, homeopatici sú podvodníci a šarlatáni, povie len zatiaľ sa nikdy nikomu nepodarilo dokázať, že homeopatiká fungujú, ale to neznamená, že nefungujú, raz sa však možno podarí dokázať toJan Tichý

Citácia je prevzatá z článku Zajímavé SEO se teprve probouzí (časopis Computer 10/2013)

Zdieľaj článok na , na alebo na Vybrali.sme.sk
TOPlist