Prezidentské voľby 2014

Duch času — napísal Pozorovateľ

Prezidentské voľby 2014

Musím sa hneď na úvod priznať, že pred piatimi rokmi som sa prezidentských volieb nezúčastnil, ani jedného z kôl. Nevidel som totiž najmenší dôvod prečo participovať na prezidentskom divadle a vyberať menšie zlo na post budúcej hlavy nášho národa.

Voliť menšie zlo je ako posrať sa len trošku.

Kandidátska dvojica druhého kola volieb so mnou tiež nijakým spôsobom nezamávala. Rozdiel medzi starým ujom a starou tetou nebol pre mňa natoľko markantný, aby som sa donútil ísť urobiť krížik, ktorým by som si siahol na hranice možností zastupiteľskej demokracie. Voliť menšie zlo jednoducho nie je môj štýl.

Prezidentský palác

Prezidentský palác onedlho vymení svojho nájomníka

Volím dobro, prvý raz

Za pár dní budem mať môžnosť opäť vyberať z kandidátov v prvom kole a urobiť krížik za plentou. Tento raz si môžem dokonca vybrať z väčšieho počtu uchádzačov o prebývanie v prezidentskom sídle. Nie všetkým kandidátom však ide len o to.

Tento rok mám unikátnu možnosť slobodne voliť dobro a krížikovať s vedomím, že to naše malé Slovensko posúvam morálne vyššie. Tento rok si rozhodne urobím výlet na Slovensko a pôjdem zahlasovať.

Vyzývam aj teba. Skús sa pozrieť na zoznam kandidátov. Ak by si si mal vybrať zase len menšie zlo, radšej ostaň doma a urob si peknú sobotu — napríklad niekde v prírode. Ak však nájdeš medzi kandidátmi aspoň jednu osobu, za ktorú sa pred vlastným svedomím nebudeš hanbiť zahlasovať, urob to. Viem, že minimálne jedna taká tam je.

Nehlasuj za menšie zlo. Voľ dobro.

Zdieľaj článok na , na alebo na Vybrali.sme.sk
TOPlist