Archív pre rubriku Hudba

Revolta ft. Hellena Grey — Hvězdy nás čekají

Hudba — napísal Pozorovateľ

Revolta a Hellena Grey

Revolta nedávno uviedol nový album Motivace k činům. Album pokračuje v ceste, ktorú načrtla Revoltova prvá doska Evoluce Vědomí. Revolta teda opať prináša uvedomelé motivačné songy, ktoré nachádzajú východiská z tažkých životných či psychických situácií. Hudobne je album spracovaný podobne ako predchodca — je tu opäť množstvo autorovej vlastnej klavírnej produkcie, premiešanej s klasickými hip-hopovým bicími a basami. Nový album na mňa ako celok pôsobí pozitívnejším a umiernenejším dojmom než jeho predchodca. Známy raper v textoch menej ukazuje prstom a viac sa snaží hľadať východiská. V tom vidím najväčší rozdiel oproti Evoluci Vědomí. Najhlbšiu stopu vo mne zanechala pesnička Hvězdy nás čekají, s ktorou sa chcem dnes s tebou podeliť. Nerád by som robil analýzu pesničky, podľa mňa si v nej nájdeš sám to, čo tvoja duša aktuálne potrebuje… Príjemné rozjímanie.

Čítaj ďalej

Hang, hudobný nástroj bohov

Hudba — napísal Pozorovateľ

Hang - hudobný nástroj

Na prvý pohľad pripomína atrapu lietajúceho taniera z béčkového amerického sci-fi filmu. Už len letmý dotyk však toto kovové teleso rozozvučí neuveriteľne krásnou farbou zvuku. Hang je neobvyklý hudobný nástroj vynájdený v švajčiarskom Berne, niekedy nazývaný tiež Hang drum. To je trochu nepresné, nakoľko Hang nie je len bicím nástrojom. Ide v prvom rade o meditačný nástroj poskytujúci rozšírenie vedomia umelca i poslucháča.

Čítaj ďalej

Suvereno ft. Revolta — Conscious hip hop

Hudba — napísal Pozorovateľ

Suvereno

Slovenský raper Suvereno ohlásil vydanie svojho nového albumu Jednoducho. Ako ochutnávku uvoľnil šiesty track z nového CD s názvom Conscious Hip Hop, kde mu na majku sekunduje český náprotivok Revolta. Chalani opäť odviedli skvelú prácu a spolu s rytmickým hudobným podkladom vytvára ich text tú správnu energiu, ktorá prebúdza vedomie poslucháčov. 

Čítaj ďalej

Revolta — Evoluce vědomí

Hudba — napísal Pozorovateľ

Revolta

Snehová guľa. Snehová guľa valiaca sa dole kopcom, ktorá stále naberá na objeme. To je príznačné prirovnanie k tomu, čo sa začalo diať na česko-slovenskej hudobnej scéne. Mám na mysli stále početnejšiu skupinu rozhľadených interpretov, ktorí prichádzajú s inteligentnými textami a hlbšími podnetmi. V objeme produkovania tzv. uvedomelej (conscious) tvorby výrazne vedie rapová scéna. Začínajú sa tu zotierať rozdiely medzi komerciou a undergroundom a v oboch kategóriách miznú egoistické a materiálne orientované témy.

Čítaj ďalej

Vec ft. Supa — Tu

Hudba — napísal Pozorovateľ

Vec

Smerovanie nášho blogu naštartujem uverejnením videoklipu od talentovaného slovenského DJ-a, producenta a rapera Veca a jeho rapového kolegu Supu z formácie Moja reč. Song Tu je ich osobnou výpoveďou poukazujúcou na smutnú stránku slovenských reálií. Text až tak neoplýva argotom, typickým pre undergroundovú rapovú scénu, takže je stráviteľný aj pre bežných poslucháčov, ktorí nenašli zaľúbenie v žánri. Pesnička sa objavila na Vecovej doske Funkčný veterán z roku 2008.

Čítaj ďalej

TOPlist