Archív pre rubriku Sebapremena

Smerujeme k utopickej spoločnosti

Sebapremena — napísal Pozorovateľ

Utópia

Svet rýchlo napreduje. Napreduje k veľkému zlomu. Je vysoko pravdepodobné, že spoločenský systém ako ho poznáme sa už čoskoro bude musieť chtiac-nechtiac zmeniť. A to radikálne. Nadmerná spotreba neobnoviteľných zdrojov, produkcia odpadu a znečisťovanie životného prostredia sú následkami honby za nezmyselným ekonomickým rastom, za nezmyselným šprintom za najvyššími priečkami v preteku burzových indexov.

Čítaj ďalej

Pomyselné poznanie

Sebapremena — napísal Prometeus

Pomyselné poznanie

Už mám dosť materializmu, chamtivosti a násilia. Je načase bojovať! A sľubujem, že do toho boja vložím všetku svoju lásku a celé moje srdce. Pretože práve láska je podľa môjho názoru pravá cesta k lepšiemu zajtrajšku a možno dokonca i jediná. Preto ťa prosím, skús prijať čo sa ti snažím odovzdať. Verím, že ťa to zaujíma ak so mnou zdieľaš názor, že je pravá chvíľa posunúť sa ďalej.

Čítaj ďalej

Zlatý vek

Sebapremena — napísal Prometeus

Zlatý vek - šťastní ľudia

V dnešnom svete existuje veľa postojov k udalostiam, ktoré sa dejú okolo nás. Niektoré sú násilnejšie, iné zase menej. Všetky však podliehajú prirodzenému vývoju Zeme. Dalo by sa to prirovnať k určitým fázam poznania alebo sebarozvoja. Hneď na úvod chcem zdôrazniť, že všetky popisované postoje sú ponímané extrémne.

Čítaj ďalej

Šesť dôvodov prečo nesledovať televíziu

Sebapremena — napísal Pozorovateľ

Zničený televízor

Bez televízie žijem už od čias štúdia na vysokej škole a bývania na internáte. Vyžarovanie pohybujúcich sa obrázkov z televízneho prijímača mi vtedy absolútne prestalo chýbať. Stiesnená internátna izba, do ktorej sa sotva vošli tri dvadsaťročné váľandy a pár pracovných stolíkov ma vymanila z pazúrov rituálu zaspávania pri televíznej obrazovke.

Čítaj ďalej

TOPlist