Je pravda čiernobiela?

Duch času — napísal Pozorovateľ

Pravda

Mám dobrého kamaráta, ktorý o sebe tvrdí, že má vždy vo všetkom pravdu. Značnú časť svojho voľného času trávi písaním názorov do diskusií k článkom online verzií denníkov hlavného prúdu. Pri argumentovaní v internetových diskusiách sa rád odvoláva na overené a kredibilné zdroje. Je presvedčený o tom, že má ten správny prehľad o dianí a protinázory či protiargumenty je schopný rozbiť okamžitým protiúderom. Mobilný telefón s pripojením na internet patrí k jeho základnej argumentačnej výbave aj pri kamarátskom posedení v niektorom z našich obľúbených pubov. Nechcem súdiť, každý máme právo na svoj názor a na vyjadrovanie sa k čomukoľvek.

Čítaj ďalej

Hang, hudobný nástroj bohov

Hudba — napísal Pozorovateľ

Hang - hudobný nástroj

Na prvý pohľad pripomína atrapu lietajúceho taniera z béčkového amerického sci-fi filmu. Už len letmý dotyk však toto kovové teleso rozozvučí neuveriteľne krásnou farbou zvuku. Hang je neobvyklý hudobný nástroj vynájdený v švajčiarskom Berne, niekedy nazývaný tiež Hang drum. To je trochu nepresné, nakoľko Hang nie je len bicím nástrojom. Ide v prvom rade o meditačný nástroj poskytujúci rozšírenie vedomia umelca i poslucháča.

Čítaj ďalej

Suvereno ft. Revolta — Conscious hip hop

Hudba — napísal Pozorovateľ

Suvereno

Slovenský raper Suvereno ohlásil vydanie svojho nového albumu Jednoducho. Ako ochutnávku uvoľnil šiesty track z nového CD s názvom Conscious Hip Hop, kde mu na majku sekunduje český náprotivok Revolta. Chalani opäť odviedli skvelú prácu a spolu s rytmickým hudobným podkladom vytvára ich text tú správnu energiu, ktorá prebúdza vedomie poslucháčov. 

Čítaj ďalej

Pomyselné poznanie

Sebapremena — napísal Prometeus

Pomyselné poznanie

Už mám dosť materializmu, chamtivosti a násilia. Je načase bojovať! A sľubujem, že do toho boja vložím všetku svoju lásku a celé moje srdce. Pretože práve láska je podľa môjho názoru pravá cesta k lepšiemu zajtrajšku a možno dokonca i jediná. Preto ťa prosím, skús prijať čo sa ti snažím odovzdať. Verím, že ťa to zaujíma ak so mnou zdieľaš názor, že je pravá chvíľa posunúť sa ďalej.

Čítaj ďalej

Revolta — Evoluce vědomí

Hudba — napísal Pozorovateľ

Revolta

Snehová guľa. Snehová guľa valiaca sa dole kopcom, ktorá stále naberá na objeme. To je príznačné prirovnanie k tomu, čo sa začalo diať na česko-slovenskej hudobnej scéne. Mám na mysli stále početnejšiu skupinu rozhľadených interpretov, ktorí prichádzajú s inteligentnými textami a hlbšími podnetmi. V objeme produkovania tzv. uvedomelej (conscious) tvorby výrazne vedie rapová scéna. Začínajú sa tu zotierať rozdiely medzi komerciou a undergroundom a v oboch kategóriách miznú egoistické a materiálne orientované témy.

Čítaj ďalej

TOPlist