Zbav sa reklamy na internete

Produktivita — napísal Pozorovateľ

Internetová reklama

Internet je neuveriteľne pestrou džungľou, ktorá ponúka nekonečné možnosti komunikácie, publikovania a zdieľania dát. Táto elektronická džungľa má však aj plno nástrah. Vynechám internetové stránky s pochybným obsahom a zameriam sa len na bežne navštevované stránky, napríklad spravodajské servery. Keď nejaký navštíviš, hneď sa na teba vrhnú reklamné plôšky všemožných tvarov, ktoré ti vnucujú nejaký produkt alebo službu. Majiteľ webu obvykle získava prostriedky za prekliky užívateľov, preto sa snaží maximalizovať pomer počtu zobrazení stránok k počtu preklikov. Čím viac ráz klikneš na reklamu, tým viac zarobí. Ako zabrániš, aby ťa nikto takýmto spôsobom nezneužíval?

My deklarujeme, že na našom blogu ťa nikdy žiadnymi reklamnými bannermi obťažovať nebudeme. Náš blog nemá za cieľ zarábať na tebe. Množstvo webov a blogov je ale doslova zaplavaných reklamou. Ak ťa reklama irituje, nie je nič jednoduchšie ako prestať dané weby navštevovať. Ak pre teba toto nie je riešenie, môžeš si aspoň jednoducho spríjemniť ich prezeranie.

Odfiltruj reklamy s Adblock Plus

Adblock Plus

Riešenie je jednoduché, stačí keď si do tvojho obľúbeného prehliadača nainštaluješ bezplatné rozšírenie Adblock Plus.

(Ako zástanca slobodného a otvoreného softvéru ti doporučujem používať prehliadače Mozilla Firefox alebo Google Chrome, ktoré sú na výkonnostnej, technologickej a bezpečnostnej špičke spomedzi všetkých internetových prehliadačov.)

Kľúčové vlastnosti rozšírenia Adblock Plus:

  • blokovanie obrázkových a textových reklám
  • blokovanie vyskakovacích (pop-up) okien
  • blokovanie reklám vo videách, napríklad na YouTube alebo Facebooku

Niektorí tvrdia, že používanie technológie blokovania reklám je neetické. Ja som názoru, že neetické je naopak podsúvať užívateľom reklamné posolstvá a obťažovať ich vlezlými bannermi. Je neetické prepnúť televízny kanál, keď vám do sledovaného programu vtrhne reklama na prací prášok?

Prajem ti príjemné znovuobjavovanie internetu bez reklamy.

Zdieľaj článok na , na alebo na Vybrali.sme.sk
TOPlist